Η σκάλα του Φωτός
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η σκάλα του Φωτός

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αρχάγγελος Γαβριήλ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αρχάγγελος Γαβριήλ Empty Απ: Αρχάγγελος Γαβριήλ Τρι Ιουν 22, 2010 6:37 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Προτού ξεκινήσετε ένα σχέδιο που έχει σχέση με τα καλλιτεχνικά και την επικοινωνία,ζητήστε από το Γαβριήλ να σας καθοδηγήσει και να επιβλέπει τις δραστηριότητές σας,λέγοτνας δυνατά ή από μέσα σας:
"Αρχάγγελε Γαβριήλ,ζητώ την παρουσία σου κοντά μου καθώς (περιγράψτε την διαδικασία).Σε παρακαλώ άνοιξε τα κανάλια της δημιουργίας μου,ώστε να μπορέσω να εμπνευστώ πραγματικά.Βοήθησέ με να ανοίξω το μυαλό μου,ώστε να δημιουργήσω πρωτότυπες ιδέες.Σε παρακαλώ,βοήθησέ με επίσης να διατηρήσω την ενέργεια και το κίνητρό μου,ώστε να μπορέσω να υλοποιήσω την έμπνευσή μου.Ευχαριστώ Γαβριήλ."

2Αρχάγγελος Γαβριήλ Empty Απ: Αρχάγγελος Γαβριήλ Τρι Ιουν 22, 2010 7:53 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αυξήστε την πνευματική ανάπτυξη
Είναι απαραίτητο να ανυψώσουμε τη συνείδησή μας προκειμένου να αυξήσουμε την επίγνωσή μας σχετικά με τους αγγέλους.Όταν επικοινωνούμε με τον Αρχάγγελο Γαβριήλ,εκείνος μας διδάσκει πώς να αναζητήσουμε τη βοήθεια των αγγέλων μέσα από την επίκληση,το διαλογισμό και τα όνειρα.Μερικοί άνθρωποι "εγκλωζίζονται" όταν προσπαθούν να εκλογικεύσουν το ζήτημα των αγγέλων.Ο πλανήτης του Γαβριήλ είναι η Σελήνη.Αυτήν τη θηλυκή διαισθητική ενέργεια χρησιμοποιεί για να σας βοηθήσει να ερμηνεύσετε τα όνειρα και τα οράματά σας.

Πώς θα φτιάξετε ένα μαγικό φυλαχτό της Σελήνης

Αυτό το φυλαχτό δημιουργεί γύρω σας ένα ισχυρό ενεργειακό πεδίο.
Θα χρειαστείτε γαλάζια φεγγαρόπετρα και λευκό ρεσό.
1.Επιλέξτε μια Δευτέρα-ημέρα αφιερωμένη στη Σελήνη.Καλό είναι η Σελήνη να γεμίζει,γιατί σε αυτό το διάστημα ευνοούνται τα τελετουργικά που αφορούν την ανάπτυξη.Φροντίστε να είστε σε ένα σημείο όπου να βλέπετε τη Σελήνη.
2.Ανάψτε το λευκό ρεσό μπροστά σας.Ζητήστε από τον Αρχάγγελο Γαβριήλ να επιβλέψει τη διαδικασία.
3.Κρατήστε τη φεγγαρόπετρα στο αριστερό σας χέρι,το οποίο αντιστοιχεί στη θηλυκή,διαισθητική σας πλευρά.
4.Καθίστε σε μια αναπαυτική στάση.
5.Πάρτε βαθιές αναπνοές,με την εκπνοή να διαρκεί περισσότερο από την εισπνοή.
6.Νιώστε το σώμα σας να γεμίζει με το φως της Σελήνης.
7.Ακολουθώντας τη διαίσθησή σας,επιλέξτε την κατάλληλη στιγμή για να εμφυσήσετε αυτή την ενέργεια στη φεγγαρόπετρα.
8.Κρατήστε τη φεγγαρόπετρα πάνω στο τσάκρα της καρδιάς και ζητήστε από τον Αρχάγγελο Γαβριήλ να την ενδυναμώσει με τη μαγική του ενέργεια.Μετακινήστε τη στο τσάκρα του τρίτου ματιού και ζητήστε την ευλογία του Αρχαγγέλου.
9.Φορέστε,κρατήστε ή τοποθετήστε δίπλα στο κρεβάτι σας τη φεγγαρόπετρα για να αυξηθεί η πνευματική σας ανάπτυξη.

3Αρχάγγελος Γαβριήλ Empty Απ: Αρχάγγελος Γαβριήλ Κυρ Ιουλ 04, 2010 2:38 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αρχάγγελος Γαβριήλ Gabriel

4Αρχάγγελος Γαβριήλ Empty Απ: Αρχάγγελος Γαβριήλ Σαβ Οκτ 16, 2010 5:30 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

"Ένωσε τη γη με τον ουρανό.Άνοιξε το κέντρο της διόρασης και αφέσου στην καθοδήγησή μου για να βρεις το σκοπό της ζωής σου.Μην αφήνεις τον πόνο του παρελθόντος να καθορίσει το μέλλον σου."

5Αρχάγγελος Γαβριήλ Empty Απ: Αρχάγγελος Γαβριήλ Πεμ Νοε 15, 2012 6:18 am

tina asteri



Αρχάγγελος Γαβριήλ....τον νοιώθω συχνά κοντά μου.Τον αγαπώ πολύ I love you sunny sunny sunny

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης