Η σκάλα του Φωτός
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η σκάλα του Φωτός

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Κουτούμι

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Κουτούμι Empty Κουτούμι Σαβ Ιουν 26, 2010 7:58 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Το Κουτούμι είναι ψευδώνυμο ενός πνευματικού ηγέτη των Σιχ που έζησε στα 1800 και λεγόταν Σιρντάρ Θακάρ Σινγκ Σαντανβαλί.Λέγεται ότι οι προηγούμενες ζωές του Κουτούμι,περιλαμβάνουν σπουδαίες προσωπικότητες,όπως ο Πυθαγόρας.
Διδάσκει να μην αφήνουμε τον εαυτό μας να παρασυρθεί από όσα συμβαίνουν γύρω μας.Η αφοσίωση και η επιθυμία αναζήτησης της υψηλότερης αλήθειας θα μεταφέρει τη συνειδητότητά μας μακριά από την ανησυχία και θα τη διαποτίσει με γαλήνη.Μπορεί να μας δείξει τρόπους να φτάσουμε σε ανώτερες διαστάσεις,όπου η γαλήνη είναι διαθέσιμη σε όλους.

Βοηθά στα εξής:

-Αφοσίωση στο σκοπό της ζωής

Εάν διαπιστώσετε ότι έχετε απομακρυνθεί από τους βασικούς στόχους σας και το σκοπό της ζωής σας,ζητήστε από τον Κουτούμι να σας βοηθήσει να διατηρήσετε τη συγκέντρωσή σας στο θέμα των προτεραιοτήτων σας.Θα σας βοηθήσει να οργανώσετε το πρόγραμμά σας με ισορροπημένο τρόπο.
"Αγαπημένε Κουτούμι,ζητώ την παρέμβασή σου.Σε παρακαλώ απομάκρυνε από το μυαλό μου και το πρόγραμμά μου οτιδήποτε με αποσυντονίζει,ώστε να μπορέσω να επικεντρωθώ απόλυτα στον αληθινό σκοπό της ζωής μου.Παρακαλώ,βοήθησέ με να έρθουν οι αλλαγές στη ζωή μου ήρεμα και γαλήνια,και να μπορώ να είμαι σε επαφή με την πνευματική καθοδήγηση και τη θεϊκή βούληση.Παραδίδω τώρα σε σένα οποιουσδήποτε φόβους του εγώ με παρεκκλίνουν από το μονοπάτι μου.Βοήθησέ με να αναγνωρίσω πότε κωλυσιεργώ αναφορικά με το σκοπό μου,ώστε να μπορώ να βρίσκομαι πάντοτε στη χαρά της πνευματικής προσφοράς."

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης