Η σκάλα του Φωτός
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η σκάλα του Φωτός

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η μαγεία των κρυστάλλων

3 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Η μαγεία των κρυστάλλων - Σελίδα 2 Empty αγγελιτης Πεμ Μαρ 20, 2014 7:07 am

smurfa



νιωθω πολυ μεγαλη ελξη για το λιθο αγγελιτη. πηγα σ ενα καταστημα με κρυσταλλους ν αγορασω κατι αλλο κ οταν πηγα μου τραβηξε αμεσως την προσοχη ο αγγελιτης. για οσους εχουν διαβασει το βιβλιο "μαγεια" της ροντρα μπερν θελω να κανω την πετρουλα αυτη πετρα της ευγνωμοσυνης. τι μου συστηνετε? βασικα κολλαω σε 2 θεματα. το ενα ειναι οτι ο αγγελιτης δε θελει νερο γιατι σαν ανυδριτης που ειναι αν τον βαλουμε σε νερο χαλαει, οποτε αν την κραταω στο χερι μου τοσο συχνα φοβαμαι μηπως ο ιδρωτας του χεριου τον χαλασει και το αλλο ειναι, επειδη καθε λιθος εχει διαφορετικη "προσωπικοτητα" και εξειδικευση, ταιριαζει οντως για μια τετοια δουλεια ο αγγελιτης η θα ηταν προτιμοτερη καποια αλλη πετρα?

27Η μαγεία των κρυστάλλων - Σελίδα 2 Empty Απ: Η μαγεία των κρυστάλλων Παρ Μαρ 21, 2014 2:53 am

secretsoul

secretsoul
Admin

Αποψη μου ειναι οτι αγγελιτης ειναι ιδανικο να το κρεμασεις στο λαιμο σου και για πετρα ευγνωμοσυνης μπορεις να βρεις πετρα απο την θαλασσα ειναι πολυ δυνατη και σαν προστασια

28Η μαγεία των κρυστάλλων - Σελίδα 2 Empty Απ: Η μαγεία των κρυστάλλων Παρ Μαρ 21, 2014 7:19 am

smurfa



secretsoul έγραψε:Αποψη μου ειναι οτι αγγελιτης ειναι ιδανικο να το κρεμασεις στο λαιμο σου και για πετρα ευγνωμοσυνης μπορεις να βρεις πετρα απο την θαλασσα ειναι πολυ δυνατη και σαν προστασια

Ειναι βοτσαλακι η πετρουλα μου, πρεπει να τη βαλω σε "κλουβι για πετρες για να τη κρεμασω στο λαιμο μου. ειχα παρει παλιοτερα και εβαλα μεσα μια ακουα μαρινα και για καποιο λογο το μεταλλο του κλουβιου πρασινισε με μια πρασινη επιστρωση που αν ετριβα το χερι μου πανω εβγαινε. ξενερωσα κ αν ειναι να τη ξαναβαλω στο κλουβι θα το φτιαξω με κλωστη με κομπους. παντως σ ευχαριστω για την απαντηση

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης