Η σκάλα του Φωτός
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η σκάλα του Φωτός

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Hθικά διδάγματα

+2
enkie21
Joy
6 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Hθικά διδάγματα Empty Hθικά διδάγματα Σαβ Σεπ 11, 2010 7:57 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Λευκός Κρίνος στις Σαβ Απρ 18, 2015 2:54 pm, 1 φορά

2Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Σεπ 11, 2010 7:57 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

3Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Σεπ 11, 2010 7:58 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

4Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Σεπ 11, 2010 7:59 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

5Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Παρ Σεπ 17, 2010 10:30 pm

Joy

Joy

Τι να πω.......Τα λόγια είναι περιττά......ένα μεγάλο μπράβο (και πάλι) στον Δημιουργό αυτού φόρουμ.... και για την επιλογή των συγκεκριμένων βίντεο...εύχομαι αυτές οι μεγάλες αλήθειες να φτάσουν εκεί που πρέπει να φτάσουν και να αποτελέσουν μια όαση στην δύσκολη καθημερινότητα όλων μας!!!!

6Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Πεμ Σεπ 30, 2010 8:22 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

7Hθικά διδάγματα Empty Φωνές και Ψίθυροι Παρ Οκτ 01, 2010 7:30 pm

enkie21

enkie21

Καλησπέρα και πάλι δεν έιμαι σίγουρος οτι το θέμα έχει θέση στην ενότητα αυτή ή στα γνωμικά αλλά όπως και άλλες φορές θα ζητήσω την κατανόησή σας και θα παραθέσω το κείμενο που ακολουθεί...



Μια μέρα, ένας σοφός Ινδιάνος έκανε την παρακάτω ερώτηση στους μαθητές του:

-"Γιατί οι άνθρωποι ουρλιάζουν όταν εξοργίζονται;"


-"Γιατί χάνουν την ηρεμία τους" απάντησε ο ένας.

-"Μα γιατί πρέπει να ξεφωνίζουν παρότι ο άλλος βρίσκεται δίπλα τους;" ξαναρωτά ο σοφός.

-"Ξεφωνίζουμε, όταν θέλουμε να μας ακούσει ο άλλος"

είπε ένας άλλος μαθητής Και ο δάσκαλος επανήλθε στην ερώτηση: "Μα τότε δεν είναι δυνατόν να του μιλήσει με χαμηλή φωνή;

Διάφορες απαντήσεις δόθηκαν αλλά.. καμμιά δεν ικανοποίησε τον δάσκαλο..

"Ξέρετε γιατί ουρλιάζουμε κυριολεκτικά όταν είμαστε θυμωμένοι;

Γιατί όταν θυμώνουν δυό άνθρωποι, οι καρδιές τους απομακρύνονται πολύ..

και για να μπορέσει ο ένας να ακούσει τον άλλο θα πρέπει να φωνάξει δυνατά,

για να καλύψει την απόσταση..

Όσο πιο οργισμένοι είναι, τόσο πιό δυνατά θα πρέπει να φωνάξουν για ν'ακουστούν.


Ενώ αντίθετα τι συμβαίνει όταν είναι ερωτευμένοι;

Δεν έχουν ανάγκη να ξεφωνήσουν, κάθε άλλο, μιλούν σιγανά και τρυφερά..

Γιατί; Επειδή οι καρδιές τους είναι πολύ πολύ κοντά. Η απόσταση μεταξύ τους είναι ελάχιστη. Μερικές φορές είναι τόσο κοντά που δεν χρειάζεται ούτε καν να μιλήσουν... παρά μονάχα ψιθυρίζουν.

Και όταν η αγάπη τους είναι πολύ δυνατή δεν είναι αναγκαίο ούτε καν να μιλήσουν, τους αρκεί να κοιταχθούν. Έτσι συμβαίνει όταν δυό άνθρωποι που αγαπιούνται πλησιάζουν ο ένας προς τον άλλον.


Στο τέλος ο Σοφός είπε συμπερασματικά:

"Οταν συζητάτε μην αφήνετε τις καρδιές σας να απομακρυνθούν, μην λέτε λόγια που σαν απομακραίνουν, γιατί θα φτάσει μια μέρα που η απόσταση θα γίνει τόσο μεγάλη που δεν θα βρίσκουν πιά τα λόγια σας το δρόμο του γυρισμού"

8Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Οκτ 02, 2010 1:14 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Enkie21 υπέροχο! Very Happy
Ευχαριστούμε θερμά!

9Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Δευ Οκτ 11, 2010 2:18 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

10Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Νοε 27, 2010 7:42 am

klapsoura89

klapsoura89

11Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Νοε 27, 2010 7:52 am

secretsoul

secretsoul
Admin

Μπράβο Kouts υπέροχο το βιντεάκι σου!!!!!

Hθικά διδάγματα V0849animace

12Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Νοε 27, 2010 7:53 am

klapsoura89

klapsoura89

secretsoul έγραψε:Μπράβο Kouts υπέροχο το βιντεάκι σου!!!!!

Hθικά διδάγματα V0849animace

ευχαριστω πολυ δεσποινα!!! Very Happy

13Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Νοε 27, 2010 8:04 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Ευχαριστούμε για το ωραίο & διδακτικό βιντεάκι που μας παρέθεσες Kouts!

14Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 28, 2010 4:35 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Μια μικρή αληθινή ιστορία που διάβασα σε ένα βιβλίο...

Ο Βίκτωρ ήταν ένας πολυ επιτυχημένος επαγγελματίας που είχε δική του αλυσίδα καταστημάτων γυναικείας μόδας.Είχε σπίτια σε δυο χώρες,έκανε συλλογή από αυτοκίνητα αντίκες και ταξίδευε τακτικά.Φαινόταν ότι ζούσε την τέλεια ζωή.
"'Εμεινα κατάπληκτος όταν ανακάλυψα τους αγγέλους της αφθονίας" είπε ο Βίκτορ σε μια συνεστίαση."Νόμιζα ότι η σκληρή δουλειά και η αφοσίωση ήτανε όλη η υπόθεση.Ήμουνα πολύ τυχερός οικονομικά και νόμιζα ότι ήξερα τα πάντα για την αφθονία.Δεν ήταν αλήθεια.Εντούτοις,έχω μια καλύτερη ιδέα τώρα."
Συνέχισε λέγοντας για τους δίδυμους γιους του,που ήταν 25 ετών."Ήμουνα πολύ σκληρός μαζί τους από την αρχή.Έπρεπε να δουλέψω σκληρά όταν ήμουνα νέος και πίστευα ότι έπρεπε να κάνουν το ίδιο.Δυστυχώς,τίποτα από ότι κάνανε δεν ήταν αρκετά καλό για μένα.Είχα ξεχάσει ότι ήταν μόνο παιδιά.Τους έδωσα όλα τα υλικά αγαθά που μπορείτε ποτέ να ονευρευτείτε,αλλά δεν τους έδωσα ποτέ αυτό που πραγματικά θέλανε,την αγάπη μου."Ο Βίκτωρ φαινόταν έτοιμος να κλάψει,αλλά κατάπινε και συνέχιζε να μιλάει."Η Κάθυ μού το έλεγε συνεχώς,αλλά εγώ ήξερα καλύτερα.Έξι χρόνια πριν,μετά τα Χριστούγεννα,ο Ντέιβ και ο Τζοελ εξαφανίστηκαν.Σπουδάζανε και οι δυο σε κολλέγιο και διέμεναν μαζί μας στο σπίτι.Τη μια νύχτα ήταν σπίτι,το επόμενο πρωί είχανε φύγει.Είχαν κρατήσει επαφή με την Κάθυ,έτσι ξέραμε ότι ήτανε καλά.Είχαν φύγει,γιατί δεν τους αγαπούσα".
Αυτή τη φορά,ο Βίκτωρ λύγισε και χρειάστηκε μερικά λεπτά πριν να μπορέσει να συνεχίσει.
"Βέβαια τους αγαπούσα.Σήμαιναν τα πάντα για μένα.Αλλά,ξέρετε,έψαξα στο μυαλό μου και δεν μπόρεσα να ανακαλέσω μια μοναδική στιγμή που να τους είπα πόσο πολύ τους αγαπούσα.Ούτε μία.Τα αγόρια έμεναν μαζί.Ταξιδεύσανε σε όλο τον κόσμο,δουλεύοντας από και από εκει,συνήθως όπου υπήρχαν παραλίες με ιστιοσανίδες.Η Κάθυ πήγαινε και τους έβλεπε στα διάφορα μέρη που βρίσκονταν.Αρνηθήκανε να πάρουν λεφτά από αυτήν.Της έδωσα γράμματα για να τους τα δώσει,αλλά ποτέ δεν απάντησαν."
"Όταν άρχισα να μαθαίνω για τους αγγέλους της αφθονίας,κατάλαβα ότι είχα τα πάντα,εκτός από αυτά που είχαν αληθινή σημασία.Ξέρετε ότι δεν είχα γελάσει για χρόνια?Έκανα μία τελετουργία απαγγέλοντας τον 23ο Ψαλμό.Μίλησα με τους αγγέλους και αυτοί μου είπανε τι να κάνω."
"Η Κάθυ μού είπε πού ηταν,και υποσχέθηκε να μην τους πει ότι θα πήγαινα.Ήταν στα Νότια Ταϊλάνδη.Τα πηγαίνουν πολύ καλά".Ο Βίκτορ χαμογέλασε με περηφάνια."Έχουν μια ναυλωμένη βάρκα και παίρνουν τουρίστες έξω για ψάρεμα.Έκλεισα για μια μέρα τη βάρκα.Στην πραγματικότητα,έκλεισα ολόκληρη τη βάρκα.Θα έπρεπε να βλέπατε το βλέμμα στα πρόσωπα των αγοριών,όταν εμφανίστηκα για το ταξίδι του ψαρέματος.Δεν ψαρέψαμε.Απλώς πλεύσαμε ολόγυρα με τη βάρκα και μιλούσαμε.Μιλούσαμε...και μιλούσαμε.Τελικά κατάφερα να πω αυτό που έπρεπε να πω χρόνια και χρόνια πριν.Αγκαλιαστήκαμε και κλάψαμε.Πέρασα τις επόμενες δυο βδομάδες μαζί τους και θα έρθουν σπίτι για τα Χριστούγεννα.Η Κάθυ έχει κιόλας προετοιμαστεί γιαυτό.Το αστείο είναι πως νόμιζα ότι ήμουνα ευτυχισμένος στο παρελθόν,αλλά δεν ήμουνα ποτέ ευτυχισμένος,ποτέ.Πάντοτε νόμιζα ότι το να κερδίσω λεφτά ήταν το παν,αλλά τελικά έμαθα τι είναι η αληθινή αφθονία."

15Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Φεβ 19, 2011 11:30 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin


16Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Σαβ Απρ 02, 2011 1:42 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Βρήκα αυτό το κείμενο της Χάρις Αλεξίου,και νομιζω οτι θα ηταν καλό να το μοιραστούμε.

Πρώτα σε κόβουν από την δουλειά, ύστερα σε ρίχνουν σε ένα καναπέ, σου δίνουν ένα τηλεκοντρόλ και σε πλακώνουν σε ένα ατέλειωτο τίποτα.

Ναι, η χώρα μου είναι σε κρίση, το λένε και οι Θεοί του κράτους οι καημένοι, και αυτό φαίνεται πρώτα όχι από τα άδεια πορτοφόλια αλλά από τους λόγους που αδειάζουν τα πορτοφόλια για αγαθά που δεν είναι Αγαθά.

Πώς θα σε στείλουν αλλού από το «Εδώ» που «δεν λέει»;

Πώς θα σε πάρουν από το «Τώρα» που μυρίζει;

Αυτοί ξέρουν τι είναι καλό για μένα και τα έχουν κανονίσει όλα.

Λέω «για να δω τι παίζει στον κόσμο»; Ανοίγω την τηλεόραση και βλέπω τον αχταρμά.

Φωτιές, καταστροφή, πείνα, απελπισία, θάνατος, κάμερες παντού, έγκλημα, έγκλημα, έγκλημα, Βουλή με ατάκες, Παρλιάρος με μους λεμονιού, Στρος-Καν με σκατά, τραπεζοδάνεια-μούφας, Τυχαίο; Δεν νομίζω. Το νέο κινητό που δίνει πίσω χρήμα, γιαούρτι για κάθε είδους έντερο, έναν με μπλε καπέλο (που έχει χρυσό σκούφο) να βρίζει κάποιον πως είναι ανεπρόκοπος γι’ αυτό δεν πάει καλά το μαγαζί, μία όμορφη να σκάει στο κλάμα (μάλλον από την χαρά της γιατί της πέτυχε το «Πακέτο») και διάφορους «τίποτες» από κανάλια που δεν τα βλέπει κανείς, να τους κάνουν διάσημους άλλοι διάσημοι «κάτιδες».

Όλα, για μια ψυχαγωγία που δεν σου αφήνει τίποτα, που δεν σε πάει πουθενά, που όταν κλείνεις και πας για ύπνο είσαι πιο χάλια από πριν.

Κι εκεί που πετυχαίνεις κάτι για σένα , ώπα σε κόβει πάλι ένας ηλίθιος φουσκωτός που στρώνει κοιλιακούς, κι αν τηλεφωνήσεις «Τώρα» θα γίνεις κι εσύ ηλίθιος.

Η τηλεόραση χάλασε, λεω. Πρέπει να πάρω άλλη. Μια 3D. (δεν είμαι καλά). Χρειάζομαι ό,τι μου προτείνει το τελεμαρκετινγκ.

Είναι ανάγκη να έχω μαλλιά Μενεγάκη …δεν υπάρχει!

Είναι ανάγκη για πολύ ψηλά τακούνια …μιλάμε, δεν υπάρχει!

Είναι ανάγκη να ξέρω να φτιάχνω μους λεμονιού …δεν έχει!

Είναι ανάγκη να ξέρω ποιος επώνυμος χορεύει καλύτερα tango …τέλειο;

Είναι ανάγκη να ξέρω πόσους κόμπους έχει ένα καλό χαλί …καλό;

Να μάθω τι πρέπει να κάνει ένα μοντέλο για να γίνει next top …δεν λεει!

Λεω κι άλλα Να…να, να, να…

και μετά­­­…

Θέλω να πάω στο θέατρο – Υπάρχει

Θέλω να ακούσω μουσική που δεν παίζει η τηλεόραση – Υπάρχει

Θέλω ραδιόφωνο που δεν παίζει από λίστα ­­­- Υπάρχει

Θέλω να γνωρίσω τους νέους ποιητές – Υπάρχουν

Θέλω να δω 25ρηδες να λένε τις ειδήσεις – Υπάρχουν

Θέλω να ξυπνήσω!

Θέλω να θυμηθώ!

Θέλω να πιστέψω κάποιον απ’ αυτούς που δεν χαμογελούν ποτέ! Γίνεται;

Κάποιον από αυτούς που γελάνε με το παραμικρό. Γίνεται;

Θέλω να Ξυπνήσω…

Ο κόσμος δεν είναι αυτός…

Αυτό είναι η φόρμα του κέικ της Εξουσίας, το Κράτος, το Αλλού και το Κάπου, δεν είναι η αλήθεια…

Δεν νυστάζω πάλι, παρ’ όλη την κούραση…

Μου ζητήσατε να γράψω κάτι, δεν ξέρω γιατί μου βγήκε αυτό…

Λέτε να φταίει και λίγο το μπέρδεμα μου για το Zeitgeist;

Άργησα λίγο, αλλά το έζησα κι αυτό!

Αυτά για σήμερα…

17Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Τρι Μάης 17, 2011 3:39 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

18Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Τετ Μάης 18, 2011 5:16 am

secretsoul

secretsoul
Admin

Πραγματικά πολύ εντυπωσιακό το βίντεο αυτό. Όμως δεν καταστραφεί ο πολιτισμός μας αλλά θα αναβαθμιστεί! I love you I love you

19Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Παρ Μάης 27, 2011 3:09 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

H ασθένεια είναι μια σύγκρουση μεταξύ της προσωπικότητας και της ψυχής.

Πολλές φορές ......
Το κρυολόγημα "στάζει" όταν ο οργανισμός δεν κλαίει.
Ο πονόλαιμος "φράζει", όταν δεν μπορεί να επικοινωνήσει τις αγωνίες.
Το στομάχι "καίει" όταν ο θυμός δεν μπορεί να βγει.
Ο διαβήτης "εισβάλει" όταν η μοναξιά πονάει.
Το σώμα "παχαίνει" όταν η δυσαρέσκεια πιέζει.
Ο πονοκέφαλος "καταθλίβει" όταν αυξάνουν οι αμφιβολίες.
Η καρδιά "χαλαρώνει" όταν το νόημα της ζωής φαίνεται να τελειώνει.
Οι αλλεργίες "συμβαίνουν" όταν η τελειομανία είναι ανυπόφορη.
Τα νύχια "σπάνε" όταν απειλούνται οι άμυνες.
Το στήθος "σφίγγει" όταν η υπερηφάνεια σκλαβώνει.
Η πίεση "αυξάνεται" όταν ο φόβος φυλακίζει.
Οι νευρώσεις "παραλύουν" όταν το εσωτερικό παιδί τυραννάει.
Ο πυρετός "θερμαίνει" όταν οι άμυνες εκρήγνουν τα όρια της ανοσίας.
Τα γόνατα "πονούν" όταν η υπερηφάνεια σου δεν έχει ουσία.
Ο καρκίνος "σκοτώνει" εάν δεν συγχωρείς ή / και έχεις κουραστεί να «ζεις».

Και οι σιωπηλοί σου πόνοι;
Πώς μιλάνε στο σώμα σου;
Η ασθένεια δεν είναι κακό, θα σου πει ότι έχεις πάρει λάθος δρόμο.

Φαίνεται ωραίο να μοιραστούμε αυτό το μήνυμα:
Ο δρόμος προς την ευτυχία δεν είναι ευθύς.
Υπάρχουν καμπύλες που ονομάζονται ΛΑΘΗ,
φανάρια που λέγονται ΦΙΛΟΙ,
φώτα που ονομάζονται ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
και όλα γίνονται, αν έχεις:
ένα ανταλλακτικό που ονομάζεται ΑΠΟΦΑΣΗ,
μια ισχυρή μηχανή που ονομάζεται ΑΓΑΠΗ,
μια καλή ασφάλιση που ονομάζεται ΠΙΣΤΗ,
άφθονο καύσιμο που ονομάζεται ΥΠΟΜΟΝΗ,
αλλά πάνω απ 'όλα έναν έμπειρο οδηγό που ονομάζεται ΘΕΟΣ.

Nelson Torres, Doctor στη Ψυχιατρική (UCV) και ειδικός σε ψυχο-νευρό-ανοσογλωσσική PNIL στη Βενεζουέλα.

20Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Τρι Μάης 31, 2011 11:02 pm

Bright sky

Bright sky

Πολυ ομορφα ολα..Ευχαριστουμε !! I love you I love you I love you

21Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 18, 2012 6:17 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

-O Albert Einstein άρχισε να μιλάει όταν ήταν 4.Μετά στο σχολείο οι δάσκαλοι και οι γονείς του νόμιζαν ότι είχε πρόβλημα. Αποβλήθηκε από το σχολείο και αρ
γότερα απέτυχε στις εξετάσεις να μπει στο Swiss Polytechnic Institute στη Ζυρίχη.
-Ο Walt Disney απολύθηκε από εφημερίδα γιατί “δεν είχε φαντασία ούτε καλές ιδέες.”
-O Αλχημιστής του Πάολο Κοέλιο πούλησε μόνο 800 αντίτυπα στην πρώτη του έκδοση και ο εκδότης αποφάσισε να το αποσύρει. Σήμερα αποτελεί το πέμπτο βιβλίο σε πωλήσεις όλων των εποχών με 65 εκατομμύρια αντίτυπα.
-Οι ατζέντηδες modeling της Marilyn Monroe θεωρούσαν ότι έπρεπε να ακολουθήσει καριέρα ως γραμματέας.
-Οι δάσκαλοι του Beethoven θεωρούσαν ότι είναι ανεπίδεκτος στο βιολί και ότι ποτέ δε θα μπορούσε να τα καταφέρει ως συνθέτης.
-Ο Mahatma Gandhi φοβόταν να μιλήσει δημόσια και κατά τη διάρκεια του πρώτης του υπόθεσης,εγκατέλειψε την αίθουσα του δικαστηρίου.
-Ο δάσκαλος του Elvis Presley στο Λύκειο,του είπε ότι δεν μπορούσε να τραγουδήσει.
-O Michael Jordan απορρίφθηκε από την ομάδα μπάσκετ του σχολείου του.
- Το μυθιστόρημά της J.K Rowling “Harry Potter” απορρίφθηκε από 12 εκδοτικούς οίκους.
-Στον ηθοποιό Sidney Poitier είπαν κατά τη διάρκεια μίας ακρόασης να “σταματήσει να ξοδεύει το χρόνο των ανθρώπων και να πάει να γίνει λαντζέρης ή κάτι τέτοιο”. Αργότερα στην καριέρα του κέρδισε Oscar και έγινε ένας από τους πιο αξιοσέβαστους ηθοποιούς.
-Ο Vincent Van Gogh πούλησε μόνο έναν πίνακα όσο ζούσε για 400 φράγκα..Αυτό δεν τον σταμάτησε από το να ολοκληρώσει 900 έργα,τα οποία σήμερα αξίζουν εκατομμύρια.
-Οι δάσκαλοι του Thomas Edison είπαν ότι ήταν “πολύ χαζός για να μάθει οτιδήποτε”.Τελικά ήταν αυτός που κατασκεύασε τον ηλεκτρικό λαμπτήρα.
Αυτοί οι άνθρωποι (και άλλοι πολλοί) το μόνο που έκαναν,παρά τις φαινομενικά αντίξοες συνθήκες,ήταν να μην τα παρατήσουν & να ακολουθήσουν τα Όνειρα της Ψυχής τους,αυτά που τους έδιναν χαρά & πάθος.Μην αφήνεις τον εαυτό σου να πιστέψει ότι η κρίση είναι πιο μεγάλη από σένα.Στην πραγματικότητα όποτε το κάνεις αυτό,χαμηλώνεις,για να χωρέσεις την Aπεραντοσύνη σου στη μικρότητα των καταστάσεων.Αν σέβεσαι έστω και λίγο τον Εαυτό σου,έχεις υποχρέωση να προστατέψεις,να υπερασπίσεις και να τροφοδοτείς τα Όνειρα σου..!

22Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 18, 2012 6:19 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

23Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 18, 2012 6:19 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

24Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 18, 2012 6:21 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

25Hθικά διδάγματα Empty Απ: Hθικά διδάγματα Κυρ Νοε 18, 2012 6:22 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης