Η σκάλα του Φωτός
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η σκάλα του Φωτός

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προσευχές Αγίων

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:30 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αγία Μαρίνα (ακεραιότητα)
Αγία μου Μαρίνα,βάλε με στης ακεραιότητας την ουσία και την ταπεινότητα,τα βήματά μου σταθερά και φωτεινά να γίνονται,ο σεβασμός για τη ζωή και τους ανθρώπους δύναμη να μου δίνει,και η ανάσα μου αλήθεια και αγάπη να δοξάζει.
Αγία μου Μαρίνα,εικόνα πίστης και ευλάβειας,βοήθησέ με της αποφασιστικότητας το σθένος να προσφέρω κι ατόφιος να'μαι σε όλες τις συνθήκες και τις ώρες.Της καθαρότητας τη δύναμη να νιώθω,να επικοινωνώ και να εμπνέω,και να κινούμαι αμερόληπτα μπροστά σε κάθε πειρασμό πνεύματος,σώματος και ψυχής.Στην επαφή του θάρρους,του φωτός και της επίγνωσης,θαύματα να βιώνω,και σε μεταμορφώσεις θετικές των αδελφών ψυχών να συμμετέχω.
Αγία μου Μαρίνα,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

27Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:38 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Μηνάς (εγκράτεια)
Άγιε μου Μηνά,να ζήσω της εγκράτειας τον πλούτο επιθυμώ,και το παράδειγμά σου φως να έχω κι οδηγό μου.Της πειθαρχίας την αγάπη να τιμώ και τη σοφία της σιωπής να έχω για φωνή και δάσκαλό μου.
Άγιε μου Μηνά,φώτισε της ζωής μου τις στιγμές κι όλες τις σκέψεις,και στο ποτάμι της αγάπης ναμαι σταγόνα ταπεινή,με την ορμή της πίστης πνοή μου και πυρήνα.Στης εξέλιξης τη χαρά και τη σταθερότητα να βρίσκομαι,και στης αυτάρκειας τη δύναμη να λειτουργώ με αγάπη για την ύπαρξη κι εκτίμηση για κάθε θησαυρό μου.Το μονοπάτι της ουσίας να βαδίζω φωτεινός και κάθε επιλογή,αλήθεια μου να είναι κι ανάληψη ευθύνης.Έλα στης δυσκολίας την εμφάνιση και δώσε μου την ώθηση να ακολουθήσω της αγάπης τη φωνή και των αγίων το τραγούδι.
Άγιε μου Μηνά,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

28Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:51 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Νεκτάριος (αποδοχή)
Άγιε μου Νεκτάριε,κανάλι της αποδοχής και αρωγέ συγνώμης και στοργής,ζητώ να νιώσω και να προσφέρω το βάθος και την αίσθηση της αγάπης και της αγκαλιάς,να με τυλίξουν και γλυκά να με οδηγήσουν στης ζωής το φωτεινό παράδεισο.Να δω τον κόσμο με μάτια ουρανού και θάλασσας το βλέμμα,να αποδεχτώ τον εαυτό μου,τους γονείς μου και της ζωής την υψηλή αξία.Να αγκαλιάσω του Θεού το έργο με της ψυχής τα χρώματα,με της καρδιάς τα συναισθήματα και με του νου τη θετική ενέργεια,που πλάθει και δημιουργεί αλήθεια και αφή.
Άγιε μου Νεκτάριε,νέκταρ Θεού και του φωτός φορέα,δώσε μου της αγάπης το απέραντο,αγρός να γίνω για να ανθίζουν τα λουλούδια,σιωπή να είμαι να δακρύζει η χαρά,κύμα που σβήνει τις πληγές και τη ντροπή,αστέρι που οδηγεί στης κατανόησης τα μέρη.Έλα και γλύκανε τον πόνο με το μέλι των αγίων,μίκρυνε τον εγωισμό σπόρος να γίνει αδύναμος,και της αγάπης τα φτερά στους ώμους φόρεσέ μου.
Άγιε μου Νεκτάριε,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

29Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:59 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Νικόλαος (γενναιοδωρία)
Άγιε μου Νικόλαε,πρόσφερέ μου τη σύνδεση με τη χαρά και τη δύναμη της γενναιοδωρίας,να απολαμβάνω την ουσία της ζωής μέσα από το μοίρασμα και την ευεργεσία των ανθρώπων.Υποστήριξέ με στο χωματένιο μονοπάτι που με εκπλήξεις είναι στολισμένο και στην πληρότητα οδηγεί.
Άγιε μου Νικόλαε,ψυχή φωτός κι απέραντης αγάπης,κράτα μου το χέρι στην έρημο της αυτογνωσίας,την πίστη δυνάμωσέ μου και στις πόλεις των ανθρώπινων αγγέλων γίνε συνοδοιπόρος μου.Μετάδωσέ μου τη συμπόνοια και της συγχώρεσης τη γλύκα εμφύσησέ μου.Στης γαλήνης τον παράδεισο συντρόφεψέ με και της συναίσθησης την ύψιστη αξία δίδαξέ με.
Άγιε μου Νικόλαε,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

30Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:07 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αγία Όλγα (πρωτοπορία)
Αγία μου Όλγα,έλα και υπενθύμισέ μου τη δύναμη που έχω να ανοίγω δρόμο προς την πόλη του φωτός και να προετοιμάζω την καρδιά για της αγάπης το ανείπωτο ταξίδι.Να σέβομαι το μήνυμα ψυχής και να ακολουθώ τη θεϊκή φωνή με κάθε τίμημα,με οποιεσδήποτε συνθήκες κι αντιδράσεις.Κι όσοι βρεθούν στο πλάι μου,συνοδοιπόροι πνεύματος θα είναι και μέλι ιερό θα δοκιμάσουν,συνδαιτυμόνες στο τραπέζι των αγίων.
Αγία μου Όλγα,ουράνια ακτίνα προς του σθένους τον πυρήνα και του βάθους την αλήθεια,δείξε μου τον τρόπο της ουσίας,στης ταπεινότητας το μονοπάτι να εργαστώ και να κοιτώ μπροστά τα ίχνη των αγγέλων.Να παίρνω δύναμη από τη φλόγα της αγάπης,να προχωρώ με του Θεού την προστασία,και κάθε εμπόδιο φίλο να κάνω κι οδηγό μου.Να καθαρίζω το χωράφι της ψυχής από του φόβου τα αγκάθια και σπόρους της εξέλιξης να ρίχνω,αφού το χώμα μαλακώσω με πίστη,προσευχή κι ευλάβεια.
Αγία μου Όλγα,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

31Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 2:00 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Παντελεήμων (απόφαση)
Άγιε μου Παντελεήμονα,δύναμη και έμπνευση ζωής,την ωριμότητα ζητώ που φέρνει απόφαση σοφή και φωτισμένη,να επιλέγω τα κατάλληλα και χρειαζούμενα για την εξέλιξή μου.Να ξεχωρίζω το σκοτάδι απ'το φως και το περιττό από το αναγκαίο.
Άγιε μου Παντελεήμονα,τους περιορισμούς του νου βοήθησέ με να υπερβώ,και να φωτίσω τις πράξεις,τις σκέψεις και τα λόγια μου,με της αγάπης και του πνεύματος τη θεϊκή πηγή.Να βρίσκομαι στο κέντρο της ψυχής και της γαλήνης,για να μπορώ να διακρίνω καθαρά και να αισθάνομαι αληθινά και βαθιά.Χρειάζομαι την άγια συμπαράστασή σου,στα βήματα που οδηγούν στην αποκάλυψη των χρόνιων μυστικών,το σθένος σου σε κάθε βλέμμα και κίνηση της ύπαρξής μου,την εστίασή σου σε κάθε κρίσιμη στιγμή.Δώσε μου την παρότρυνση από το αδιέξοδο να βγω και να γιορτάσω της απελευθέρωσης τη λύση,νέες αφετηρίες να χαράζω για το κοινό καλό και την πορεία των ανθρώπων.
Άγιε μου Παντελεήμονα,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

32Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 2:13 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αγία Παρασκευή (θαυματουργία)
Αγία μου Παρασκευή,καλώ τη θαυμαστή σου δύναμη στη ζωή μου,για να μπορέσω να βιώσω θαύματα με ταπεινότητα κι ανείπωτη χαρά,να ενωθούν μέσα στο φως το σώμα μου το πνεύμα κι η ψυχή μου,και να δακρύζω από συγκίνηση στης αγάπης τη σιωπή.
Αγία μου Παρασκευή,την πίστη σου αποζητώ να ενδυναμώσει την καρδιά μου και αλλαγές να προκαλώ που φέρνουν κάθαρση κι αυτογνωσία.Τα σύννεφα να απομακρύνω από τη ζωής τον ουρανό και να αντικρίζω την αλήθεια με μάτια ανοιχτά.Να υπερπηδώ τα εμπόδια και το ανέφικτο να κάνω εφικτό.Να αφεθώ στης σοφίας τη ροή και να απολαμβάνω του πνευματικού ανοίγματος τα δώρα.Να ανασαίνω στης γαλήνης τον παλμό,και τα μηνύματα που έρχονται να είμαι ικανός να τα λαμβάνω και με διαύγεια να τα μεταχειρίζομαι.Να ζω θαύματα,να προκαλώ θαύματα,να νιώθω θαύμα και στο φως να κατοικώ και να υπάρχω.
Αγία μου Παρασκευή,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

33Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 2:29 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Παύλος (διάδοση)
Άγιε μου Παύλο,αγάπης κήρυγμα και ένωση,την αρωγή σου επιθυμώ για να μπορέσω της καρδιάς την καθαρότητα να διαδώσω.Με θάρρος να μιλώ όταν χρειάζεται,χωρίς το φόβο που τις λέξεις κρύβει.Με αλήθεια να επικοινωνώ και με αφύπνιση,με μάτια που τα μάτια αντικρίζουν,και με ακεραιότητα το φως να δέχομαι κι αυτό παντού να το μοιράζω.
Άγιε μου Παύλο,σύντροφε δύναμης και θαυμαστής ισορροπίας,έλα και δείξε μου τον τρόπο εξάπλωσης που ο Λόγος του Θεού χρειάζεται για να καρπίσει.Με ηρεμία να μοιράζω τις ιδέες και την ουράνια ώθηση,που μόνο αυτογνωσία και εξέλιξη μπορούν να φέρουν.Να αγγίζω τους ανθρώπους με ομιλία και σιωπή,και στης ψυχής το μονοπάτι να εμπνέονται χαρούμενοι να περπατούν,χαρίζοντας πνοή αγάπης στη ζωή τους.Ναμαι σημείο φωτεινό,και μες στου νου το άγριο σκοτάδι να δίνω ελπίδα και ενθάρρυνση,για της συγχώρεσης τη λύτρωση και της απελευθέρωσης την ευλογία.
Άγιε μου Παύλο,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

34Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 2:38 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Πέτρος (στήριξη)
Άγιε μου Πέτρο,μέσα από την καρδιά μου σου ζητώ να είσαι το θεμέλιο και στήριξη αγάπης στη ζωή μου,να έχω σταθερότητα στην πίστη και στης βαθιάς προσευχής την ένωση.Συνειδητά να είμαι παρών και οδηγός στης ύπαρξής μου την πορεία.
Άγιε μου Πέτρο,ακλόνητη αγάπη κι ευλογία,έλα και δωσ'μου το δώρο που χρειάζομαι της δύναμης,για να κρατάω επαφή με του φωτός το άπειρο και την αλήθεια,και ισορροπία να νιώθω σε σώμα και ψυχή.Να έχω σθένος στων αλλαγών την ανάγκη και στης εξέλιξης τα βήματα,και να στηρίζω με τη σειρά μου όσους το επιθυμούν και το ζητούν με ειλικρίνεια.
Άγιε μου Πέτρο,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιου,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

35Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 5:34 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Σάββας (μαθητεία)
Άγιε μου Σάββα,υπακοής κι αγάπης μονοπάτι,στη μαθητεία της ζωής και της καρδιάς χρειάζομαι την παρουσία σου.Να είσαι δίπλα μου με συμβουλές σοφίας και δυνατή παρότρυνση.Σε κάθε μάθημα να παίρνω την ουσία και το μήνυμα και να πορεύομαι με σεβασμό στο δρόμο της αγάπης και της ψυχικής επικοινωνίας.
Άγιε μου Σάββα,της ταπεινότητας και της προόδου αιώνιε μαθητή,βοήθησέ με του Θεού να είμαι μαθητής και των σοφών δασκάλων,και να ακολουθώ τα λόγια τους με πίστη κι αφοσίωση.Διάθεση να έχω και ζωντάνια σε κάθε ημέρας το ξημέρωμα,και να εκμεταλλεύομαι διπλά το χρόνο μέσα στης προσφοράς τη δράση και στην υπέρβαση του πνεύματος.Την άσκηση να έχω για χαρά και της ψυχής την ανακάλυψη παιχνίδι και πνοή μου.
Άγιε μου Σάββα,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

36Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 5:47 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Σπυρίδων (υπηρεσία)
Άγιε μου Σπυρίδωνα,βοήθησέ με να είμαι χρήσιμη και θετική μονάδα στον κόσμο,χωρίς θυμό κι εγωισμό και να ζω υπηρετώντας τους συνανθρώπους μου,τα όνειρά μου και το φως της αγάπης.
Άγιε μου Σπυρίδωνα,φώτισέ με για να αποκτήσω επίγνωση των πράξεών μου και της σκέψης μου,να έχω ειλικρινή διάθεση προσφοράς και ουσιαστικής επικοινωνίας,και να μοιράζω τα πλούτη της καρδιάς μου δίχως να ζητώ ανταλλάγματα.Να χαρίζω αγάπη χωρίς επίδειξη και προσδοκίες και να αισθάνομαι τη θεϊκή σύνδεση με όλα τα αδέλφια μου.Να ακολουθώ τη ροή της φύσης και να μιλώ με τη σιωπή της ψυχής και της ταπεινοφροσύνης.
Άγιε μου Σπυρίδωνα,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

37Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 6:24 am

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Στέφανος (συναίσθηση)
Άγιε μου Στέφανε,σε προσκαλώ σε κάθε μου στιγμή,σε κάθε κύτταρο,πνοή και σκέψη,να εμπλουτίσεις τη ζωή μου με το άγιο δώρο της συναίσθησης.Να βλέπω,να ακούω και να αισθάνομαι τον κόσμο με ένα νέο,βαθύ και ουσιαστικό τρόπο.Να προσφέρω τη συμπαράσταση και την κατανόηση,με λόγο και σιωπή.
Άγιε μου Στέφανε,ανάσα ένωσης κι αγάπης,βοήθησέ με να είμαι παρών στη ζωή μου,να συνδέομαι αληθινά και φωτεινά με την ψυχή μου και τους συνανθρώπους μου,και να επέρχεται έτσι η θαυματουργή λύτρωση της γαλήνης και της κάθαρσης.Να σέβομαι την κάθε ύπαρξη και να συνειδητοποιώ με ταπεινότητα τη θεϊκή ενέργεια που κυλάει μέσα μου και παντού.Να εξελίσσομαι και να γλυκαίνω της ύπαρξης το βήμα στη γη και στο ουράνιο μονοπάτι.Να αντέχω επικρίσεις και μομφές,και σε λουλούδια ιερά να τις μετασχηματίζω.Να νιώθω στον παλμό μου τον παλμό του κόσμου,και στον παλμό της αιώνιας αγάπης τη θέση μου να βρίσκω και σιωπηλά να την τιμώ.
Άγιε μου Στέφανε,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

38Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 10:57 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Στυλιανός (προστασία)
Άγιε μου Στυλιανέ,φλόγα αγάπης και ενθάρρυνσης,πρόσφερέ μου τη δυνατότητα της εξάσκησης και της βαθιάς αντίληψης στο μονοπάτι της αυτογνωσίας και της εξέλιξης,ώστε να προστατεύω την ύπαρξή μου από περιττά δεινά και επαναλαμβανόμενες εμπλοκές.Δωσ'μου την καθαρότητα και την απλότητα που η ευτυχισμένη ζωή χρειάζεται για να ανασάνει.
Άγιε μου Στυλιανέ,βοήθησέ με να έχω αυτοπαρατήρηση και ισορροπία,για να λιγοστεύουν τα παραπατήματα και οι επιλογές που φέρνουν πόνο κι αυτοτιμωρία,να χαίρομαι τη φύση μου και τα χαρίσματά μου και να προσφέρω στους ανθρώπους την ασφάλεια της αγάπης.Να μπαίνω μπροστά όταν είναι σοφό,και την κατάλληλη στιγμή να περιμένω,έχοντας υπομονή κι επίγνωση.Να γνωρίζω πώς κερδίζω και να σέβομαι την ήττα,και τα δώρα να ανακαλύπτω και στις δύο περιπτώσεις.Μέσα στο φως να βρίσκομαι και φως να περιέχω,με την αιώνια πηγή της ύπαρξης και της αγάπης ενωμένος.
Άγιε μου Στυλιανέ,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

39Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 11:05 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Άγιος Φανούριος (αποκάλυψη)
Άγιε μου Φανούριε,της γαλήνιας φανέρωσης φως και σοφία,αποζητώ την αποκάλυψη του αληθινού μου εαυτού,να τον αναγνωρίσω μέσα στον ήλιο της αγάπης,να ξεχυθούν η μεταμέλεια και η συγχώρεση απ'της καρδιάς το βάθος,και τη ζωή ν'αποδεχτώ κι όλους τους συνανθρώπους.
Άγιε μου Φανούριε,γλυκό τραγούδι χαράς και πίστης,να βρω τη λύση επιθυμώ σε κάθε δυσκολία,να αντικρίσω το σκοπό και την ουσία του κάθε εμποδίου,και να στραφώ με ειλικρίνεια στης ταπεινότητας τα θαύματα,που η εστίαση στο θείο προκαλεί και εμφανίζει.Να εκδηλωθούν τα γεγονότα που είναι κατάλληλα για την εξέλιξή μου,και να γευτώ επίγνωση και λύτρωση που φέρνει του φωτός η παρουσία.Να ελευθερωθώ από το φόβο και την πλάνη του που φτιάχνει ψευδαισθήσεις,και στης αλήθειας τον παλμό να ανασαίνω με κατανόηση κι εμπιστοσύνη.
Άγιε μου Φανούριε,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

40Προσευχές Αγίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσευχές Αγίων Παρ Ιουλ 02, 2010 11:15 pm

Λευκός Κρίνος

Λευκός Κρίνος
Admin

Αγία Φωτεινή (αναγέννηση)
Αγία μου Φωτεινή,δωσ'μου το φως σου να δω ξεκάθαρα τι να αλλάξω,τι να αφήσω και τι να κρατήσω,ποια βήματα να κάνω προς την κατάλληλη αλλαγή που αναγέννηση θα φέρει στην καρδιά μου,κι εμπιστοσύνη να έχω στη δύναμη της ύπαρξή μου και στη θεϊκή υποστήριξη.Να γνωρίζω και να χρησιμοποιώ με τον καλύτερο τρόπο τις ικανότητές μου και η αδράνεια να είναι άγνωστη σε μένα.
Αγία μου Φωτεινή,σθένος ψυχής σε νέους δρόμους,την ευλογία σου για θαυμαστή πορεία δώσε μου,αυτοπεποίθηση να έχω και αγάπη να αισθάνομαι και να μοιράζω,στους νέους τόπους που από σήμερα θα περπατήσω.Κάθε μου απόφαση και γνώμη να υπηρετώ και να πιστεύω,ακολουθώντας των αγίων την πνοή και της ψυχής την καθοδήγηση.Γαλήνη να έχω,και υπευθυνότητα να διακρίνει τις κινήσεις μου στο μονοπάτι της εξέλιξης.
Αγίς μου Φωτεινή,σε ευχαριστώ.Εις το όνομα του Πατρός,και του Υιού,και του Αγίου Πνεύματος.Αμήν.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης